Zachęcamy do zapoznania się z recenzjami książek Bartłomieja Basiury. Zapraszamy na stronęWydawnictwa Novae Res oraz pozostawienia własnej recenzji.

1779352_674272859277675_1064738561_n


Wojskowe Machinacje Literacki Świat Cyrysi

„[…] Po przeczytaniu ,,Zamkniętej prawdy’’ czuje mętlik w głowie. Na usta ciśnie mi się jedynie, autentyczne, wielkie ,,wow”! Wprost nie mogę uwierzyć, że tak młody człowiek posiada lekkie, znakomite pióro, szeroką wyobraźnię, wiedzę, fantazję oraz niebanalny talent w tworzeniu oryginalnych historii z elementami wielu gatunków literackich. Jestem pełna podziwu dla jego swoistego geniuszu. […]”

 Czytaj więcej…


„Zamknięta Prawda” Zaczytaj się

„[…]Przyznam, że gdy zobaczyłam powieść Bartłomieja Basiury po raz pierwszy, pomyślałam sobie, że taka „cegła” może mnie nieźle wymęczyć intelektualnie. Tymczasem, historia tajemniczego Ucznia Carpzova w powiązaniu ze światem polityki, wojska i wielkich pieniędzy – pochłonęła moją uwagę na dłużej. Cóż więc mogę napisać jeszcze – dla miłośników thrillerów, to pozycja obowiązkowa. Cieszę się, że w naszej rodzimej literaturze pojawiają się takie dobre książki. […]”

Czytaj więcej…


Nowy mistrz kryminału Kultura Online

„[…] Aż trudno uwierzyć, iż ktoś tak młody, życiowo niedoświadczony dysponuje tak ogromną wyobraźnią, wiedzą i świetnym piórem. A przy tym doskonale wie co robić, aby powiększyć grono swoich wielbicieli. Jego książki nie są banalne, trzymają w napięciu od początku do końca, a główni bohaterowie  mają  skomplikowane osobowości. U Basiury nic nie jest tu jednoznaczne, nic nie jest przewidywalne, a całość – zdaniem wielkiej rzeszy  fanów- czyta się świetnie. […]”

Czytaj więcej…


Książka okrutna Stacja-Książka

„[…] Thriller „Zamknięta Prawda” jest zupełnie odmienny od tego, co do tej pory czytałam, nie ma w nim powszechnie spotykanych w ramach jednego gatunku „kalek”. Czytając tę książkę nieustannie powracała do mnie jedna myśl: „To niesamowite, że w Polsce mamy tak dobrych współczesnych pisarzy thrillerów”. Kiedy sięgałam po tę powieść nasunęło mi się na myśl, że okładka przypomina polskie wydanie „Trzeciego Klucza” Jo Nesbo i powiem szczerze, że Basiura, mimo swego młodego wieku (ma 22 lata), może śmiało konkurować z mistrzem skandynawskiego kryminału. […]”

Czytaj więcej…


Zamknięta prawda Można Przeczytać

„[…] Układ jest wobec siebie komplementarny i doskonale przemyślany. Z czterech kompletnie innych płaszczyzn powoli wyłaniają się mikro i makropołączenia, zacierają się granice i dochodzi do stworzenia jednego tła, łączącego wszystkich bohaterów. Ogromnym plusem książki jest dla mnie również sposób poprowadzenia wątku miłosnego, przeplatającego główną akcję. Fenomenem książki staje się dla mnie jej tytuł. Oddaje główny sens fabuły, jest punktem kulminacyjnym, do którego zmierza akcja, wyjaśnia sens pojedynczych wydarzeń, ukazuje kreację głównych bohaterów – każdy z nich kryje w sobie zamkniętą prawdę, głęboko ukrytą przed światem. […]”

Czytaj więcej…


Wojsko i polityka Interia360

„[…] „Zamknięta prawda” to jeden z najlepszych kryminałów, jakie ostatnio czytałam. Naprawdę nie ustępuje w niczym znanym tytułom pisarzy zagranicznych, zarówno tak chwalonych ostatnio skandynawskich, jak i tych zza oceanu. Z ogromną przyjemnością polecam twórczość Bartłomieja Basiury i zapraszam w jego ciemne zakątki prawdy. To miejsca, które naprawdę warto poznać. […]”

Czytaj więcej…


Tajemnica Recenzje Optymisty

„[…] W opisie napisano było: „Zamknięta prawda” to nieprzewidywalny, świetnie skonstruowany thriller, nieprzerwanie trzymający w napięciu. Pomyślałem sobie, że wydawnictwo lekko przesadziło. Jednakże już po czwartym rozdziale kolejne kartki przewracałem z wypiekami na twarzy. Ten thriller jest naprawdę genialny napisany, a każda strona niesie z sobą niepewność i wielką dawkę emocji. Bartłomiej Basiura bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, bo szczerze mówiąc, nie spodziewałem się czegoś tak dobrego po polskim autorze. […]”

Czytaj więcej…

Więcej recenzji na    lubimy czytac logo oraz w zakładce RECENZJE

start