„Hipnoza” czekała w szufladzie pięć lat. Był to okres nieustannych wyzwań i stawiania pierwszych kroków w świecie wydawniczym przez pisarza młodego pokolenia, Bartłomieja Basiurę. Autor ma na swoim koncie już trzy książki, premiery kolejnych zostały oficjalnie zapowiedziane na koniec 2015 roku. „Hipnoza” była jego pierwszą próbą niekonwencjonalnego podejścia do tematu kryminałów, której podjął się mając zaledwie osiemnaście lat. Tytuł został wydany nieoficjalnie na niewielką skalę dzięki Stowarzyszeniu FASO. Projekt zakończył się sukcesem oraz zebrał pochlebne recenzje.

Zatem jaki jest powód pięcioletniej zwłoki, dlaczego ogólnopolska premiera nie miała miejsca wcześniej? Okazuje się, że również trylogia może być wydana „na odwrót”, zaczynając od części wieńczącej cykl, aż do pozycji pierwszej. Choć dorobek Basiury uległ znaczącej zmianie, „Hipnoza” jest pozycją, która wymogła intensywną pracę, zaangażowanie oraz poświęcenie czasu, odpowiednią motywację oraz wytrwałość.

W marcu 2014 roku nakładem wydawnictwa NovaeRes ukazała się „Zamknięta Prawda”, kolejnym etapem była inicjatywa Literacki Tour, która objęła swoim zakresem osiem największych miast Polski. Spotkaniom Autora z czytelnikami towarzyszyły występy młodych muzyków, wystawy prac malarskich, projekty filmowe oraz fotograficzne.

Hipnoza_loading

Dzięki nawiązaniu przez Basiurę współpracy z Grupą PWN, w grudniu 2014 miał premierę „Uczeń Carpzova”, który doczekał się tym samym II wydania. „Hipnoza” stanowi drugą część planu. Ostatnie pięć lat nie było jednak czasem straconym. Książka przeszła profesjonalną korektę, a firma Playstop zapewniła nowy wymiar grafiki.

Promocja „najnowszej” pozycji rozpocznie się już 13 kwietnia, czyli w dniu oficjalnej premiery. Na uwagę zasługuje nietypowa taktyka. Wersja elektroniczna w postaci e-booka będzie dostępna w atrakcyjnej, promocyjnej cenie. Wszystko to dla Czytelników, w końcu pisanie dla Basiury to wyłącznie pasja.

Śledź fanpage i zgarniaj nagrody!

start