Czym charakteryzuje się dobry kryminał? Groźny morderca, zagadka, pościg, ambitny śledczy, ewentualnie detektyw. Różne formy, inny warsztat, zmieniające się nazwiska. Basiura wyszedł widocznie z założenia, że to nuda i konwencja, dlatego postanowił się sprzeciwić. Już 13 kwietnia 2015 roku ogólnopolska premiera „Hipnozy”, czyli już kolejnego tytułu, który powstał jako wynnik współpracy Autora z Grupą PWN.

hipnoza

Z pozoru to kolejny standard. Kiedy do lubaczowskich policjantów dociera informacja, że to nie samobójstwo jest powodem śmierci młodej kobiety, rozpoczynają nierówną walkę z czasem. Wiedzą, że do ich spokojnego świata wdarł się intruz i że będą kolejne ofiary. Czy uda im się je uchronić, jeśli mordercą może być każdy? Wszystko komplikuje fakt, że Autor wprowadził wątki filozoficzne, które przeplatają się, stanowią odskocznię. Co paradoksalne, książka stanowi całość, a narzędzia zastosowane przez Basiurę tworzą fabułę w iście amerykańskim jak na niego przystało stylu, a filozofia nie jest przypadkiem a rozwiązaniem.

Książka dedykowana jest tym, którzy znudzili się standardem. Historia „Hipnozy” rozpoczęła się pięć lat temu, to pierwsza w dorobku Basiury książka, która dzięki podjętym działaniom, zyskała nową formę.

Czy filozofia okaże się udanym zabiegiem? Czy wymagania względem czytelników nie są zbyt duże? W końcu co może wiedzieć o życiu osiemnastolatek!? Pozostaje spróbować podjąć wyzwanie, sięgnąć po tytuł i przekonać się, że na polskim rynku wydawniczym wciąż znajduje się miejsce na innowacje.

start